Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

II Ogólnopolski Kongres Pielęgniarek i Położnych: Wiem, więc szczepię, 18 listopada, 25 listopada, 2 grudnia

Ministerstwo Zdrowia prezentuje zmieniony wykaz priorytetowych dziedzin szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych, które będą mogły uzyskać dofinansowanie w 2020 ze środków Funduszu Pracy.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną kraju oraz potrzebę zabezpieczenia kadry pielęgniarek w szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, zmienia się Wykaz priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które będą mogły uzyskać dofinansowanie w 2020 r. z podziałem na województwa oraz z uwzględnieniem liczby miejsc szkoleniowych i edycji w województwie, polegający na dodaniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki do każdego z województw, w którym pierwotnie nie została ta dziedzina ujęta.

Zmiana dotyczy 6 województw tj.: kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego.

 

Pobierz wykaz 

Odpowiedź Prezesa NFZ na Stanowisko nr 44 Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 15 października 2020 r. w sprawie równego traktowania świadczeniodawców w POZ

Załączniki:

Stanowisko NRPiP ---> POBIERZ

Odpowiedź ---> POBIERZ

 

Pielęgniarki i położne ponoszą największą ofiarę w walce z pandemią, a Rząd świadomie i celowo zwleka z opublikowaniem ustawy covidowej. To oznacza, że nie dostaną dodatków za pracę przy zwalczaniu epidemii

Pielęgniarki i położne ponoszą największą ofiarę w walce z pandemią, a Rząd świadomie i celowo zwleka z opublikowaniem ustawy covidowej. To oznacza, że nie dostaną dodatków za pracę przy zwalczaniu epidemii.

Mimo iż tzw. ustawa covidowa została podpisana przez Prezydenta 3 listopada 2020 r., to – jak wynika z informacji przekazanych przez Rzecznika Rządu, nie będzie ona opublikowana do czasu uchwalenia ustawy odbierającej przyznane właśnie dodatki dla pracowników medycznych, którzy pracują przy zwalczaniu epidemii, ryzykując zdrowiem i życiem.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Szwecji dla Pielęgniarek walczących z COVID - 19

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji, termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 13 listopada 2020 r.

Serdecznie zachęcam do przekazania tej informacji pielęgniarkom oraz pielęgniarzom. Do wygrania jest stypendium 25000 zł.Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji został przedłużony do 13 listopada 2020 r. Pielęgniarki i pielęgniarze oraz osoby studiujące pielęgniarstwo, mogą zgłaszać pomysły, usprawniające opiekę zdrowotną w czasach COVID-19. Zwycięzca otrzyma stypendium 25000 zł, dyplom od JKM Królowej Szwecji oraz indywidualny staż.

Aktualizacja aktów prawnych na dzień 9 listopada 2020 r.


Załacznik ---> POBIERZ
 

materiały szkoleniowe dla pielęgniarek pracujących w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii

Szanowni Państwo,

 

Ministerstwo Zdrowia w nawiązaniu do spotkania w dniu 30.10.2020 r. z Konsultami Krajowymi w dziedzinach pielęgniarstwa i położnictwa poniżej przesyłam linki z materiałami szkoleniowymi dla pielęgniarek i położnych, które na co dzień nie pracują w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, a także dla innego personelu medycznego pracującego przy zwalczeniu epidemii w zakresie opieki nad pacjentem chorym na COVID-19.

Załączniki:

AWARYJNA ADAPTACJA DO PRACY W ODDZIALE INTESYWNEJ TERAPII DLA PIELĘGNIAREK NIEPRACUJĄCYCHW ODDZIAŁACH INTENSYWNEJ TERAPII ---> POBIERZ

PROCEDURA ZAKŁADANIA KOMBINEZONU ---> POBIERZ

PROCEDURA ZDEJMOWANIA KOMBINEZONU ---> POBIERZ

PODSTAWY OBSŁUGI RESPIRATORA ---> POBIERZ

PREZYDENT RP PODPISAŁ USTAWĘ Z DNIA 28 PAŹDZIERNIKA BR. O ZMIANIE NIEKTÓRYCH USTAW W ZWIĄZKU Z PRZECIWDZIAŁANIEM SYTUACJOM KRYZYSOWYM ZWIĄZANYM Z WYSTĄPIENIEM COVID-19

ANKIETA – ZAWÓD PIELĘGNIARKI/PIELĘGNIARZA A PANDEMIA KORONAWIRUSA

Komunikat NFZ z dnia 1 listopada 2020 r. - Zmiany w dodatku covidowym dla medyków.

Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie1 w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 otrzymają: personel SOR, izb przyjęć, zespołów ratownictwa medycznego oraz diagności laboratoryjni. Ponadto wysokość dodatku została podwojona.

Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o 100%.

Komu przysługuje dodatkowe wynagrodzenie?

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych