Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze edukacyjnym pt.: „Aktualizacja europejskich wytycznych resuscytacji noworodka w czasie pandemii COVID-19” odbywającym się w terminie 16 czerwca 2020r. w godz. 17.00-18.30.
Prowadzący: dr hab. Tomasz Szczapa
Program spotkania:
REJESTRACJA: LINK
Celem akcji „Pracuję, nie hejtuję” jest zwrócenie uwagi na poważny problem społeczno-psychologiczno-prawny, jakim jest hejt doświadczany przez pracowników w związku z epidemią koronawirusa oraz zainicjowanie skutecznych działań antydyskryminacyjnych.
Już dziś (środa) o godzinie 20:00 na stronie facebookowej akcji społecznej #PracujęNieHejtuję podzielimy się z Państwem historią Pani Anny, której rodzina spotkała się z hejtem, a wszystko przez to, że wykonuje zawód pielęgniarki.
Wspieramy Panią Anię, mając świadomość, że wspólnie możemy zapobiegać podobnym zdarzeniom w przyszłości.
Wspólnie mamy na to realny wpływ!
Pieniądze trafią na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek i innych członków personelu medycznego, którzy ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażania, musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia. W placówkach zostanie wprowadzony bezpieczny system pracy, a kiedy to konieczne, kadra otrzyma również możliwość noclegu poza miejscem zamieszkania, aby chronić najbliższych przez zarażeniem. Placówki będą mogły również zakupić środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne.
Fundusze Europejskie dofinansują pomoc udzielaną od 1 maja do końca tego roku. Na dodatki do wynagrodzeń w placówkach całodobowych udzielających świadczeń w trybie stacjonarnym przeznaczone jest prawie 230 mln zł. Zakup środków ochrony dla personelu i pacjentów oraz mieszkańców domów pomocy społecznej (DPS) planowane jest ponad 20 mln zł.
Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w ramach badania „Zarządzanie zasobami ludzkimi w systemie ochrony zdrowia w czasach post-epidemii”, którego głównym celem jest zaproponowanie rozwiązań w obszarze zarządzania personelem medycznym w warunkach kryzysu pandemicznego i po nim.
Badanie prowadzone jest przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MSAP UEK) przy współpracy z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych przy zaangażowaniu ekspertów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz polityki zdrowotnej z Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ankieta składa się z pięciu bloków pytań. Część pytań ma tylko jedną odpowiedź, a część kilka. Prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcją. Szacujemy, że czas wypełnienia ankiety wyniesie ok. 10 min. Gwarantujemy anonimowość badania. Dla ułatwienia w ankiecie zastosowano terminy potoczne, takie jak: pacjent Covid tj. pacjent zarażony SARS-COV-2, świadczenie Covid tj. świadczenie medyczne udzielane pacjentowi zarażonemu SARS-COV-2.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.
Z poważaniem,
Beata Buchelt, dr hab. Prof. UEK
Iwona Kowalska-Bobko, dr hab. Prof. UJ
LINK do Ankiety ---> OTWÓRZ