Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii - informacje o laureatce

Witam serdecznie,

Miło mi poinformować, że laureatką konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) 2019 została pani Agnieszka Napieralska studentka trzeciego roku studiów pielęgniarskich z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zwycięski pomysł „Video instruktaż” ma na celu opracowanie przez pielęgniarki biblioteki filmów edukacyjnych, dedykowanych rodzinom opiekującym się pacjentem w warunkach domowych.  


 

Rok 2020 Rokiem Pielęgniarek i PołożnychBardzo nas to cieszy, gdyż będzie to okazja do promocji naszego pięknego i bardzo potrzebnego zawodu – mówi Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. – Mamy do zrealizowania bardzo ważny cel: zainteresowanie młodzieży naszym zawodem i zachęcenie jej do studiowania pielęgniarstwa oraz podejmowania pracy w ochronie zdrowia. Wykorzystamy do tego rozpoczynający się 2020 rok, który został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarek i Położnych decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek ICN (od ang. International Council of Nurses) ratyfikowanej na 72. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia (WHA) w Genewie.  Kampania będzie prowadzona we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia WHO. To trwające przez cały rok święto ma związek z 200. rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (), dr Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że WHO odczuwa dumę z nominowania przyszłego roku jako międzynarodowego święta pielęgniarki i położnej. Dodał też, że należyte wzmocnienie pielęgniarstwa oraz położnictwa jest w interesie powszechnej ochrony zdrowia na całym świecie.

W roku 2020 po raz pierwszy zostanie opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) raport World’s Nursing, opisujący stan pielęgniarstwa na całym świecie. Poza tym WHO będzie też w przyszłym roku partnerem kolejnego raportu – tym razem poświęconego pracy i statusowi położnych The State of the World’s Midwifery 2020.

LINK


 

Pismo z PUWZałącznik ---> POBIERZ

 

Emeryci

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2020 roku wzrosła kwota świadczenia w związku z przejściem na emeryturę dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie i wynosi ona obecnie 800,00 zł (słownie: osiemset złotych).
  1. Świadczenie w wyżej wymienionej kwocie jest przyznawane na podstawie decyzji organów emerytalnych o przyznaniu emerytury wydanych po dniu 1 stycznia 2020 r. 
  2. Świadczenia przyznawane na podstawie decyzji organów emerytalnych wydanych przed 1 stycznia 2020 r. przysługują w dotychczasowej wysokości 600,00 zł (słownie: sześćset złotych).
Ponadto informujemy, że wydłużeniu uległ okres składania wniosku o przyznanie świadczenia w związku z przejściem na emeryturę  z 6 miesięcy na 12 miesięcy.  

 

Pielęgniarki i Położne w Wojskach Obrony Terytorialnej

Zadania pielęgniarki i położnej POZ na nowo wyznaczone

2 grudnia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie zakresu zadań lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej i położnej podstawowej opieki zdrowotnej, które w nieznaczny sposób zmienia poprzednie rozwiązania. Oto jakie zmiany wprowadza nowe rozporządzenie w zakresie zadań pielęgniarki, położnej POZ.

Jak pielęgniarka/położna może wystawić e-receptę w gabinet.gov.pl

Projekt zarządzenia Prezesa NFZ – Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (wprowadzenie przepisów obejmujących zasady rozliczania porad pielęgniarskich i położnej, realizowanych w niektórych zakresach AOS)

Treść projektu zarządzenia : LINK 

NEWSletter NIPiP 27 listopada 2019 r.


NEWSletter NIPiP 27 listopada 2019 r. ---> OTWÓRZ
 

IBUK LIBRA

Szanowni Państwo,
 
Miło nam jest poinformować, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krośnie od dnia 1 grudnia 2019 r. ponownie zakupiła dla pielęgniarek i położnych bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra.
 
Księgozbiór online zawiera specjalistyczne, naukowe i popularnonaukowe publikacje w języku polskim z zakresu medycyny, psychologii, prawa i innych dziedzin, wydane przez renomowane polskie oficyny. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online będzie można bezpłatnie korzystać z serwisu przez całą dobę z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek ale również zaawansowaną pracę z tekstem.
 
 
Bezpośredni link do IBUK libra ---> LINK


 

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych