Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

PIERWSZE W POLSCE BADANIE OPINII 1000 POŁOŻNYCH 5000 PACJENTEK

Szanowni Państwo,   

według najnowszych danych w Polsce zaledwie 4 procent matek karmi swoje dzieci przez pierwsze 6 miesięcy ich życia wyłącznie piersią! Wynik ten plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Badania pokazują, że przyszłe mamy aktywnie poszukują wiedzy na temat ciąży i laktacji. Za najbardziej wiarygodne źródło informacji uznają położną, która w przystępny sposób przekazuje im wiedzę popartą swoim wieloletnim doświadczeniem i praktyką zawodową.

życzenia EPNDSzanowne Koleżanki i Koledzy,
w imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek i własnym, z okazji Europejskiego Dnia Pielęgniarki Operacyjnej, przyjmijcie życzenia zdrowia, pomyślności i wszystkiego co najlepsze.
Życzę nam wszystkim pracy w bezpiecznych warunkach, również organizacyjnych. Niech zespoły operacyjne, których jesteśmy częścią, będą pełne, niech przy każdej operacji będą zawsze dwie pielęgniarki operacyjne (położne operacyjne): instrumentująca i pomagająca. Niech nasi pracodawcy dojrzeją do myśli, by umożliwić nam pracę zgodną ze standardami pielęgniarskiej praktyki klinicznej w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
 

Konferencja „Zabezpieczenie mieszkańców domów pomocy społecznej w świadczenia pielęgniarskie”. 18 kwietnia 2018 r. WarszawaNaczelna Rada Pielęgniarek i Położnych organizuje
Ogólnopolską Konferencję pt.
„Zabezpieczenie mieszkańców domów pomocy społecznej w świadczenia pielęgniarskie”.
18 kwietnia 2018r., Tower Service, ul. Chałubińskiego 8, Warszawa
 

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
Delegaci wybrani w rejonach w rejonach wyborczych Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Krośnie uprzejmie informuje, że w dniu 16 marca 2018r. odbędzie się XXXIII Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych.               
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o przesyłanie do Biura OIPiP w Krośnie propozycji uchwał, wniosków i apeli dotyczących spraw ważnych i istotnych dla naszego środowiska.

Z poważaniem
Renata Michalska
Przewodnicząca ORPiP w Krośnie


Wniosek ---> POBIERZ

Ankieta

Szanowni Państwo,
 
W związku z podjęciem współpracy NRPiP ze  Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie w zakresie przeprowadzenia badania którego celem jest określenie faktycznego stosowania regulacji prawnych dotyczących wypisywania przez pielęgniarki i położne recept w ramach samodzielnego wykonywania świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych oraz w ramach realizacji zleceń lekarskich (kontynuacja leczenia) oraz prowadzenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, prosimy o wypełnienie ANKIETY.

Link do ankiety: LINK

Spotkanie robocze Przedstawicieli Pielęgniarek i Położnych z Ministrem Zdrowia w sprawie Strategii – 2018.01.26

W dniu 26 stycznia w siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych odbyło się trójstronne spotkanie robocze, którego tematem przewodnim była „Strategia na rzecz rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”. W spotkaniu uczestniczyli: ze strony Ministerstwa Zdrowia Pan Minister – prof. Łukasz Szumowski. Ze strony OZZPiP: Przewodnicząca – Pani Krystyna Ptok wraz z Wiceprzewodniczącymi i Rzecznikiem Związku oraz ze strony NRPiP – Pani Zofia Małas wraz z Wiceprezesem NRPiP.

Pismo Ministerstwa Zdrowia ws. strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce

We wtorek 9 stycznia 2018 r. na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazała się informacja o zakończeniu prac Zespołu ds. opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Prace nad dokumentem określającym kierunki działań dla pielęgniarstwa zostały zakończone 29 grudnia 2017 r. Ministerstwo Zdrowia, wraz z opracowaną strategią, przesłało odpowiedź na uwagi do projektu przesłane przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolski Związek Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dokument oraz pismo do pobrania znajdują się poniżej.

Pobierz: Odpowiedź MZ ws. uwag NRPiP oraz OZZPiP do strategii na rzecz pielęgniarstwa

Pobierz: Strategia na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce

Znamy termin beatyfikacji pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej została oficjalnie potwierdzona. Informację o dacie i miejscu przekazał w imieniu Ojca Świętego Franciszka abp Angelo Becciu z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Czcigodna Służebnica Boża Hanna Chrzanowska zostanie ogłoszona Błogosławioną w sobotę 28 kwietnia 2018 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Termin beatyfikacji związany jest z przypadającą w tym roku 45. rocznicą śmierci krakowskiej pielęgniarki.

Komunikat

Szanowni Państwo,

W dniu 19 grudnia 2017 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Krośnie podjęła Uchwałę Nr 219/VII/2017 w sprawie zatwierdzenia „Regulaminu przyznawania świadczenia w związku z przejściem na emeryturę dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie”.

Oznacza to, że pielęgniarki/ położne, członkowie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie, którzy z dniem 1 stycznia 2018 roku przeszli na emeryturę otrzymają powyższe świadczenie.

W celu dopełnienia formalności muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w związku z przejściem na emeryturę dla członków OIPiP w Krośnie wraz z decyzją organu rentowego (ZUS) o przyznaniu emerytury.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej OIPiP w Krośnie w zakładce
„Świadczenie emerytalne”, która znajduje się po jej lewej stronie.  

 

Copyright 2023 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych