Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Opinia w sprawie realizacji przez pielęgniarki zleceń lekarskich, w ramach których lekarz zleca podanie kilku produktów leczniczych w jednej iniekcji

Opinia w sprawie realizacji przez pielęgniarki zleceń lekarskich,
w ramach których lekarz zleca podanie kilku produktów leczniczych w jednej iniekcji

 

Opinia w sprawie realizacji przez pielęgniarki zleceń lekarskich, w ramach których lekarz zleca podanie kilku produktów leczniczych w jednej iniekcji (w tym przypadku zapis zlecenia lekarskiego obejmował następujące leki: Gentamycyna 130 mg + Zinacef 750 mg +Lignocain 2% 0,7 cm im 1×1 przez 6 dni + Dexaven 6 mg im 1×1 przez 3 – 4 dni).

Komunikat Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 17 lutego 2022r. w sprawie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Jak się skutecznie komunikować w medycynie

Ogólnopolska Konferencja Położna na Medal

Stanowisko Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej z dnia 7 lutego 2022 r. w sprawie odpowiedzialności pielęgniarek i położnych w przypadku niedopełnienia obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Stanowisko

Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej

z dnia 7 lutego 2022 r.

w sprawie

odpowiedzialności pielęgniarek i położnych w przypadku niedopełnienia obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19

 

 Załącznik ---> POBIERZ

Pielęgniarstwo i położnictwo w trwałym deficycie – Barometr zawodów 2022Pielęgniarstwo i położnictwo wśród zawodów deficytowych w 2022 roku – tak wynika z raportu „Barometr zawodów 2022”, który opracowano na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Interwencja NIPIP przynosi realne efekty – marszałek Sejmu składa interpelacje do Ministra Zdrowia

Prośba o udział w badaniu i wypełnieniu ankiety dotyczącej problematyki zachowań samobójczych


W imieniu Pani Marioli Łodzińskiej Wiceprezes NRPiP zwracam się z serdeczną prośbą o rozpowszechnienie wśród pielęgniarek i położnych informacji o możliwości udziału w badaniu i wypełnieniu ankiety, która dotyczy problematyki zachowań samobójczych – ankieta w załączeniu pisma.

O rozpowszechnienie ww. ankiety zwróciła się do NIPiP Pani dr n. med. Iwona Koszewska Kierownik Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym przy Zakładzie Zdrowia Publicznego i Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres e-mail: biurozzs@inip.edu.pl.
Ankieta jest również dostępna pod linkiem: LINK

Od 2 lutego 2022 r. nowe zasady dotyczące izolacji domowej oraz kwarantanny dla pielęgniarek i położnych


„Od 2 lutego izolacja domowa m.in. dla osób wykonujących zawody medyczne, żołnierzy i funkcjonariuszy będzie trwać 7 dni (od dnia uzyskania pierwszego dodatniego wyniku w kierunku SARS-CoV-2) i 5 dni (jeżeli wynik testu wykonany nie wcześniej niż w piątej dobie jest negatywny)” – wynika z informacji MZ przekazanych na Twitterze.

Jeśli chodzi o kwarantannę dla tych grup zawodowych to została ona skrócona do 5 dni.

NOWOŚĆ! STUDIA PIELĘGNIARSKIE POMOSTOWE W PWSW


Zapraszamy na studia pomostowe dla pielęgniarek w PWSW w Przemyślu

Rekrutacja elektroniczna rozpoczyna się 3 lutego 2022 roku. Więcej informacji  na stronie internetowej WWW.PWSW.PL


Studia pomostowe realizowane będą w trybie niestacjonarnym. Koszt czesnego to 2500 zł za semestr, z możliwością płacenia w ratach.  Zajęcia częściowo będą się odbywać w trybie zdalnym. Proponujemy kształcenie na dwóch ścieżkach kształcenia.

    dwa semestry lub 1235 godzin – dla absolwentów pięcioletnich liceów medycznych – Ścieżka A
    dwa semestry lub 2034 godziny – dla absolwentów dwuipółletnich szkół policealnych albo pomaturalnych, które  posiadają dyplom szkoły policealnej lub pomaturalnej dla pielęgniarek– Ścieżka D

Na podstawie doświadczenia zawodowego i uzyskanych kompetencji w drodze kształcenia podyplomowego (specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych, kursów specjalistycznych) istnieje możliwość zwolnienia z odbywania części zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Po ukończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł licencjata pielęgniarstwa.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych