Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w KrośnieDodatkowa Akademia Opieki Długoterminowej

Dwudniowe szkolenie

 
obejmujący praktyczne aspekty żywienia, leczenia ran i rehabilitacji. Szkolenie przeznaczone dla pielęgniarek posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu.

Wstęp wolny. Rejestracja wymagana, liczba miejsc ograniczona.


Rejestracja
 

XVIII Konferencja Naukowo – Szkoleniowa oraz XIII Konferencja Naukowo – Szkoleniowa

Informacja
 
 
Zapraszamy do udziału w dwóch konferencjach : XVIII Konferencji Naukowo – Szkoleniowej nt. „Żywienie enteralne i parenteralne ” oraz  XIII Konferencji Naukowo – Szkoleniowe nt. „Trudności i wyzwania w leczeniu ran ostrych i przewlekłych” ,które odbędą się w dniu 24.09.2021 r. przy ul. Rolnej 43, w Katowicach. Czas rozpoczęcia konferencji godzin 900.
Konferencja jest zorganizowana przez Zespół ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działający w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach ,Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach ,Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz firm medycznych.
Proszę osoby zakwalifikowane do udziału w konferencji, które z przyczyn osobistych lub zawodowych nie będą mogły wziąć w niej udziału, o poinformowanie o tym organizatora w celu udostępnienia miejsca innej osobie z listy rezerwowej.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju (Pandemia COVID-19) i wspólne bezpieczeństwo wszystkich zakwalifikowanych osób na  konferencję, proszę aby uczestnicy mieli indywidualne środki ochrony osobistej : maseczki jednorazowe (maseczki muszą zakrywać usta i nos) oraz środek dezynfekcyjny do rąk.
Wszystkie osoby będą mieć  przypisane ponumerowane miejsce na sali konferencyjnej.
Jeżeli uczestnik zauważy wystąpienie niepokojących objawów w dniu konferencji 24.09.2021 r., nie powinien na nią przychodzić, powinien pozostać w domu, postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego / Ministerstwa Zdrowia i skontaktować się niezwłocznie z lekarzem lub powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować o swoich objawach.
 
 
 
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
mgr Iwona Woźniak

Program konferencji ---> POBIERZ
Zaproszenie ---> POBIERZ
Karta zgłoszenia ---> POBIERZ

Zaproszenie


Konferencja "Zdrowie i Życie po COVID-19" oraz Koncert "Medycy Medykom"Zaproszenie ---> POBIERZ

Program ---> POBIERZ
 

V Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „Pielęgniarstwo operacyjne w czasie pandemii – Zielona Wyspa Onkologii", 16-17 wrzesień 2021 r. Poznań


Seminarium online: POZ Plus - dotychczasowe wnioski i wstępne rekomendacjeSzanowni Państwo,

Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się do Banku Światowego z prośbą o wsparcie procesu monitorowania pilotażu programu POZ Plus, w celu dokonania jego ewaluacji, a także określenia zaleceń dotyczących elementów opieki koordynowanej rekomendowanych do wdrożenia w całym kraju.

Pilotaż obejmuje około 60 tysięcy pacjentów, dostarczając opiekę nad chorymi z 11 chorobami przewlekłych, w tym z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, astmą, cukrzycą typu 2 czy zespołem bólowym kręgosłupa. Po ponad dwóch latach prowadzonych analiz chcielibyśmy podzielić się z Państwem wnioskami z licznych badań, analiz i obserwacji oraz przedyskutować wstępne rekomendacje.

Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium online, które odbędzie się 25 maja (wtorek) w godzinach od 14.00 do 17.00.

Seminarium przeznaczone jest tylko dla osób zaproszonych i będzie miało charakter merytorycznego spotkania eksperckiego.
 
 
 
Proponowany program seminarium to:
  • prezentacja analiz ilościowych POZ Plus (liczba i charakterystyka udzielonych dotychczas w pilotażu świadczeń z wyszczególnieniem kilku głównych chorób);
  • prezentacja informacji dot. bilansu zdrowia;
  • wyniki I tury badania ankietowego (w tym kwestionariuszy PROM, PREM oraz HLS) z zakresu postrzegania własnego stanu zdrowia, doświadczenia z oferowanego nowego modelu opieki, jak również kompetencji zdrowotnych oraz jakości życia wśród pacjentów POZ Plus;
  • indeks fragmentaryzacji opieki;
  • wstępne rekomendacje wynikające z realizacji pilotażu POZ Plus.
 
 
 
Państwa wkład ekspercki i merytoryczny w dyskusję ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też bardzo liczymy na Państwa obecność i aktywny udział. Seminarium będzie organizowane w formie online i będzie prowadzone w języku polskim.

Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium do dnia 21 maja 2021 (piątek).
 

Zaproszenie na debatę rak prostaty

Szanowna Pani Przewodnicząca,

W imieniu Prof. Piotra Radziszewskiego, Przewodniczącego Komitetu Naukowego serdecznie zapraszam Panią Przewodniczącą  wraz ze Współpracownikami do udziału w konferencji „Debaty Rak Prostaty”, która odbędzie się 22.05.2021r. w trybie online.

Podczas tego spotkania omówione zostaną między innymi:  leczenie zabiegowe i systemowe raka stercza oraz hormonoterapia i jej właściwe stosowanie. W trakcie konferencji odbędą się również warsztaty z diagnostyki obrazowej oraz z biopsjii. Nie zabraknie też dyskusji okrągłego stołu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji debaty-zdrowie.pl/rak-prostaty/.

W załączeniu przesyłam zaproszenie od Prof. Piotra Radziszewskiego oraz program konferencji.

Zapraszamy serdecznie.

 

Z poważaniem

Daria Borowska

Tel. 602 767 735

Załączniki:
1. Program - POBIERZ


Webinarium WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej - organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego - serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium " WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I".

Szkolenie odbędzie się w dniu 13 maja br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-13-05-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

 
--

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Koordynator
Programu Edukacji Onkologicznej
 
Strona internetowa PEO:
 
Facebook PEO:
Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:
https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


Program szkolenia: POBIERZ


 

Konferencja położnychOkręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy wraz z Komisją ds. Położnych serdecznie zaprasza na VIII KONFERENCJĘ Z CYKLU: „BYDGOSKIE SPOTKANIA POŁOŻNYCH"

Z OKAZJI KRAJOWEGO DNIA POŁOŻNEJ pt.: „PORÓD DOMOWY JAKO ALTERNATYWA PORODU RODZINNEGO W DOBIE PANDEMII".


Zaproszenie ---> POBIERZ
 

 


Copyright 2024 OIPiP w Krośnie
SETMAX - Tworzenie portali internetowych