Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Jak pielęgniarka/położna może wystawić e-receptę w gabinet.gov.pl

Projekt zarządzenia Prezesa NFZ – Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (wprowadzenie przepisów obejmujących zasady rozliczania porad pielęgniarskich i położnej, realizowanych w niektórych zakresach AOS)

Treść projektu zarządzenia : LINK 

NEWSletter NIPiP 27 listopada 2019 r.


NEWSletter NIPiP 27 listopada 2019 r. ---> OTWÓRZ
 

IBUK LIBRA

Szanowni Państwo,
 
Miło nam jest poinformować, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krośnie od dnia 1 grudnia 2019 r. ponownie zakupiła dla pielęgniarek i położnych bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra.
 
Księgozbiór online zawiera specjalistyczne, naukowe i popularnonaukowe publikacje w języku polskim z zakresu medycyny, psychologii, prawa i innych dziedzin, wydane przez renomowane polskie oficyny. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online będzie można bezpłatnie korzystać z serwisu przez całą dobę z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek ale również zaawansowaną pracę z tekstem.
 
 
Bezpośredni link do IBUK libra ---> LINK


 

WYBORY 2019

Szanowne Koleżanki, Koledzy
Prosimy o aktualizowanie swoich danych w Centralnym Rejestrze Pielęgniarek i Położnych w celu stworzenia właściwych list wyborczych do wyboru delegatów na VIII kadencję samorządu (aktualne miejsce pracy- dokładna data rozpoczęcia pracy (dzień-miesiąc-rok), miejsce pracy i stanowisko)”

 

Opinia dotycząca płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych – art. 61a ust. 4 ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej


W załączniku treść ---> POBIERZ
 

Pismo MZ

Szanowni Państwo,
 
W załączeniu pismo z Ministerstwa Zdrowia zawierające wyjaśnienia dotyczące realizacji zagadnień wynikających z Porozumienia z dnia 9 lipca 2018 r. omawianych z Wiceministrem Zdrowia Januszem Cieszyńskim na posiedzeniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych we wrześniu 2019 r.
 
Załącznik ---> POBIERZ

Zaproszenie do udziału w I Kongresie Pielęgniarek i Położnych POZ „Wiem, więc szczepię”. Warszawa, 26 listopada 2019 r.

Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
 

26 listopada 2019 r. w Warszawie (Hotel Airport Okęcie, Warszawa ul. 17 stycznia 24) odbędzie się I Kongres Pielęgniarek i Położnych POZ „Wiem, więc szczepię”, którego organizatorem jest Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. Wykładowcy – znani eksperci w dziedzinie profilaktyki chorób zakaźnych, omówią tak istotne zagadnienia, jak:

1. Działania Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zwiększenia wyszczepialności w Polsce, sytuacja w innych krajach UE.
2. Postawa wobec szczepień – co na to psychologia?
3. Podstawy prawne realizacji szczepień ochronnych (w tym odmowa, zdarzenia niepożądane)
4. Fakty i mity na temat szczepień ochronnych
5. Edukacja rodziców przez położne w zakresie szczepień w okresie oczekiwania na dziecko, pobytu na oddziale oraz w trakcie wizyt patronażowych
6. Źródła wiedzy na temat szczepień ochronnych
7. Szczepienia zalecane, czyli mniej ważne?
8. Choroby, które wracają
9. Badanie kwalifikacyjne, odraczanie, NOP

„Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce” uchwalona

Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce” (z uwzględnieniem etapów prac zainicjowanych w 2018 r.), przedłożoną przez Ministra Zdrowia. 

NZOZ Labmed w Krośnie zatrudni pielęgniarkę do punktu pobrań

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych