Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Komunikat w sprawie wykazu priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które będą mogły uzyskać dofinansowanie z Funduszu Pracy w 2018 r.


Więcej informacji w linku ---> OTWÓRZ

 

Miedzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Polożnych - życzenia


 Drogie Koleżanki i Koledzy !

Z okazji Krajowego Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki
w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie
składam Wam Koleżanki i Koledzy
serdeczne podziękowania za ofiarną, bardzo trudną i odpowiedzialną pracę
na rzecz człowieka chorego i cierpiącego.
Codzienna praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych
obdarzana jest powszechnym szacunkiem i uznaniem.
Jan Paweł II powiedział, że: Trzeba podtrzymywać za wszelka cenę
piękną polską tradycję,
działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,
ale także, a może przede wszystkim jako powołanie,
okazywane jako czynienie dobra na rzecz drugiego człowieka,
wspieranie go w chorobie i niesienie ulgi w cierpieniu.
Trwajmy w tej dobrej aurze, dostrzegając na każdym odcinku
naszej działalności dobro pacjenta, wykazując przy tym dbałość
o nasze środowisko zawodowe.
Niech  nie tylko w tym dniu spełniają się nasze marzenia,
te osobiste i rodzinne, a wiosna dostarcza radości i optymizmu.
 
 
Przewodnicząca ORPiP w Krośnie
                                                                                              Renata Michalska

 

WYKAZ KWALIFIKACJI PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH WYKONUJĄCYCH ZAWÓD W OKREŚLONYCH RODZAJACH DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ, KTÓRE WYMAGAJĄ UZUPEŁNIENIA ZGODNIE Z PRZEPISAMI PRAWA. ANALIZA WYBRANYCH AKTÓW PRAWNYCH – STAN PRAWNY 14 LUTEGO 2018 ROKU

Wykonywanie zawodów pielęgniarki i położnej na określonych stanowiskach pracy wymaga spełnienia dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych. Zmiany w obowiązujących przepisach prawa w ochronie zdrowia spowodowały, iż pielęgniarki i położne, by pozostać na obecnych stanowiskach pracy muszą dostosować kwalifikacje zawodowe do określonych wymagań.

celem niniejszego opracowania było przygotowanie wykazu stanowisk pracy pielęgniarek i położnych występujących we wszystkich dziedzinach działalności leczniczej, które wymagają uzupełnienia kwalifikacji zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie.

Dokonano przeglądu aktów prawnych, regulujących organizację oraz funkcjonowanie opieki zdrowotnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej. Z powyższych wyłoniono te stanowiska pracy, dla których zostały ustanowione daty graniczne w celu uzupełnienia kwalifikacji zawodowych.

Czytaj więcej: LINK

Komunikat

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krośnie
przedstawia harmonogram wyjazdu w dniu 28 kwietnia 2018 r. (sobota) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na uroczystość beatyfikacji pielęgniarki – Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej:


1. Wyjazd – Sanok - godzina 4.00 – parking przy Stacji Paliw BP (Petro-San), ul. Lipińskiego 248,


2. Kolejny przystanek- Brzozów- godzina 4.15- parking przy Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. B. Markiewicza, ul. ks. J. Bielawskiego 18,


3. Kolejny przystanek- Krosno - godzina 4.45- parking przy siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie, ul. Bieszczadzka 5,


4. Ostatni przystanek- Jasło - godzina 5.15- plac przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, ul. Lwowska 22.Informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na wyjazd, ewentualne zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie do dnia 27 kwietnia 2018 r. pod numerem telefonu 13 43 694 60 w 1.Serdecznie zapraszamy

Pismo Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do Ministra Zdrowia dotyczące realizacji podwyżek dla pielęgniarek i położnych oraz odpowiedź Ministra Zdrowia


Pismo NRPiP ---> POBIERZ

Odpowiedź MZ ---> POBIERZ
 

Zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo,
 
19 kwietnia o godz. 19.30 odbędzie się wykład online firmy GSK nt. „Szczepienia dla dorosłych - przeciwko jakim chorobom szczepić?” Wykład kierowany jest do pielęgniarek, położnych, lekarzy. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań prelegentom.
 
Aby wziąć udział w wykładzie należy wejść na stronę www.gsklive.pl i zalogować się podając hasło: GSK2018
 

Opinia Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego z dnia 12.03.2018r. w sprawie podawania antybiotyków u dzieci na zlecenie lekarskie w domu chorego.


Załącznik ---> POBIERZ

 

Nawiązanie współpracy z lekinfo24.pl


Baza informacji o lekach w LINKU

 

KOBIETY MEDYCYNY 2018Organizator plebiscytu redakcja portalu internetowego “Portale Medyczne” zaprasza do głosowania. Głosowanie trwa do 15 kwietnia 2018 r.

W tym roku możecie Państwo oddać głos również na Zofię Małas – prezes Naczelnej  Rady Pielęgniarek i Położnych

Zofia Małas, pielęgniarka, absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, absolwentka Wydziału Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, specjalista pielęgniarstwa zachowawczego oraz epidemiologicznego. W latach 2007-2015 pełniła funkcję Przewodniczącej Świętokrzyskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. W styczniu 2016 roku została wybrana do pełnienia funkcji Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, co jest wynikiem wielkiego zaufania, jakim została obdarzona przez pielęgniarki i położne.

LINK


 

Copyright 2023 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych