Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Odpowiedź z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pismo NRPiP

Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych podjęte w dniu 23 marca br.:

Działania Zespołu ---> POBIERZ
  • opinia prawna kancelarii prawnej NIPiP w przedmiocie oddelegowywania pielęgniarek i położnych do opieki nad pacjentami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem w związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w Polsce.
  • pismo do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z zaniepokojeniem środowiska zawodowego zmianą zasad finansowania świadczeń opieki zdrowotnej podstawowej opieki zdrowotnej z opłaty jednostkowej na stawkę kapitacyjną za realizowanie przez położne patronaży i edukacji w formie teleporady medycznej.
  • pismo do Marleny Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z propozycją o pilną zmianę przepisów reagujących wysokość wynagrodzenia i zasiłku chorobowego wypłacanego dla osób wykonujących zawód medyczny za okres choroby i odosobnienia w związku z chorobą zakaźną.

Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych podjęte w dniu 20 marca br.

Załącznik ---> POBIERZ
 

Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych podjęte w dniu 19 marca br.

Załącznik ---> POBIERZ
 

Wywiad Prezes NRPiP Zofii Małas w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych: Mówcie państwo prawdę, nikt nie zostanie bez pomocy

„Apele lekarzy „nie kłam medyka” wciąż są potrzebne. Dostajemy masę wiadomości o tym, że pacjenci kłamią, rodziny oszukują” – mówiła w Popołudniowe rozmowie w RMF FM Zofia Małas – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. „Mówcie państwo prawdę, nikt nie zostanie bez pomocy. Pielęgniarka przyjdzie przygotowana. A kiedy wejdzie do domu, gdzie jest osoba poddawana kwarantannie i nie będzie na to przygotowana, ona sama musi zostać poddana takiej kwarantannie” – apelowała.


Pytania i odpowiedzi dotyczące koronawirusa

Informacja w sprawie braku zabezpieczenia pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia zdrowotne w formie praktyk zawodowych

Szanowni Państwo

W związku z pytaniami pielęgniarek i położnych kierowanymi do NIPiP w sprawie braku zabezpieczenia pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia zdrowotne w formie praktyk zawodowych w (POZ, pielęgniarskiej opiece długoterminowej oraz w opiece paliatywnej domowej, w opiece nad pacjentem wentylowanym mechanicznie w warunkach domowych oraz podmioty lecznicze realizujące świadczenia w tych obszarach) w środki do dezynfekcji i ochrony osobistej. Uprzejmie informujemy że jesteśmy w stałym kontakcie z Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych i zostały już podjęte działania aby jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o podjętych działaniach.

UWAGA !!! ZJAZD W DNIU 20.03.2020 ZOSTAJE ODWOŁANY.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju spowodowaną koronawirusem oraz podjęciem przez NRPiP w dniu 11.03.2020r. Uchwały Nr 387 o zmianie kalendarza wyborczego, odwołane są obrady XXXV Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w dniu 20.03.2020r. i przełożony termin na okres późniejszy. Nowy termin zostanie uchwalony w zależności od ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju, o czym niezwłocznie powiadomimy.
 

Uchwała nr 387 dotycząca określenia kalendarza wyborczego ---> POBIERZ

 

 
 

Apel zawodów medycznych do rządu polskiegoZmagamy się jako państwo i społeczeństwo z wyzwaniem, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Jako osoby wykonujące zawody medyczne czujemy się w obowiązku zwracać uwagę na kluczowe problemy, z jakimi się spotykamy. Jeśli pilnie ich nie rozwiążemy, to podczas epidemii po prostu zabraknie pracowników medycznych.

APEL

APEL Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów oraz personelu realizującego świadczenia zdrowotne w domu pacjenta z zakresu świadczeń pielęgniarki POZ, świadczeń położnej POZ Apel skierowany do:Wojewody Podkarpackiego

Załącznik ---> POBIERZ
 

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych