Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

 

Zinbryta (daklizumab beta): zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam komunikat dotyczący Zinbryta (daklizumab beta): zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej.


Załacznik ---> POBIERZ

Pielęgniarki zaczynają dzień od Evereth News! Rusza Zawód Pielęgniarka


 

Szanowni Państwo,

na nowym portalu medycznym Evereth News - LINK ruszył cykl artykułów Zawód Pielęgniarka. Co czwartek w serwisie będzie ukazywał się materiał dotyczący problemów i wyzwań w zawodzie pielęgniarki.

Już teraz zapraszamy Państwa na jednodniową konferencję naukowo – szkoleniową, która odbędzie się w Krośnie w dniu 24 maja 2018r. na temat „Postępowanie z raną przewlekłą”. Bliższe informacje wkrótce.

Uroczystość beatyfikacji pielęgniarki
– Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej
28 kwietnia 2018 r. godz. 10.00 (sobota) - Kraków -  Łagiewniki


 
Okręgowa Izba Pielęgniarek
i Położnych w Krośnie organizuje bezpłatny wyjazd autokarem
do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
na uroczystość beatyfikacji pielęgniarki
-Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej.Liczba miejsca ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłoszenie telefoniczne: 13 43 694 60 wew. 1 lub drogą mailową: oipip@interia.pl
Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu (miejsce, godzina) ustalone zostaną po zamknięciu listy zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy

 

Stanowisko Nr 1 Prezydium Okręgowej rady pielęgniarek i położnych w krośnie z dnia 25 stycznia 2018 r.

dotyczące podjęcia działań zmierzających do nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami.

Treść w załączniku ---> POBIERZ

STANDARDY POSTĘPOWANIA I METODYKA PRACY PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

PIERWSZE W POLSCE BADANIE OPINII 1000 POŁOŻNYCH 5000 PACJENTEK

Szanowni Państwo,   

według najnowszych danych w Polsce zaledwie 4 procent matek karmi swoje dzieci przez pierwsze 6 miesięcy ich życia wyłącznie piersią! Wynik ten plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Badania pokazują, że przyszłe mamy aktywnie poszukują wiedzy na temat ciąży i laktacji. Za najbardziej wiarygodne źródło informacji uznają położną, która w przystępny sposób przekazuje im wiedzę popartą swoim wieloletnim doświadczeniem i praktyką zawodową.

życzenia EPNDSzanowne Koleżanki i Koledzy,
w imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek i własnym, z okazji Europejskiego Dnia Pielęgniarki Operacyjnej, przyjmijcie życzenia zdrowia, pomyślności i wszystkiego co najlepsze.
Życzę nam wszystkim pracy w bezpiecznych warunkach, również organizacyjnych. Niech zespoły operacyjne, których jesteśmy częścią, będą pełne, niech przy każdej operacji będą zawsze dwie pielęgniarki operacyjne (położne operacyjne): instrumentująca i pomagająca. Niech nasi pracodawcy dojrzeją do myśli, by umożliwić nam pracę zgodną ze standardami pielęgniarskiej praktyki klinicznej w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
 

Konferencja „Zabezpieczenie mieszkańców domów pomocy społecznej w świadczenia pielęgniarskie”. 18 kwietnia 2018 r. WarszawaNaczelna Rada Pielęgniarek i Położnych organizuje
Ogólnopolską Konferencję pt.
„Zabezpieczenie mieszkańców domów pomocy społecznej w świadczenia pielęgniarskie”.
18 kwietnia 2018r., Tower Service, ul. Chałubińskiego 8, Warszawa
 

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
Delegaci wybrani w rejonach w rejonach wyborczych Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Krośnie uprzejmie informuje, że w dniu 16 marca 2018r. odbędzie się XXXIII Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych.               
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o przesyłanie do Biura OIPiP w Krośnie propozycji uchwał, wniosków i apeli dotyczących spraw ważnych i istotnych dla naszego środowiska.

Z poważaniem
Renata Michalska
Przewodnicząca ORPiP w Krośnie


Wniosek ---> POBIERZ

Ankieta

Szanowni Państwo,
 
W związku z podjęciem współpracy NRPiP ze  Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie w zakresie przeprowadzenia badania którego celem jest określenie faktycznego stosowania regulacji prawnych dotyczących wypisywania przez pielęgniarki i położne recept w ramach samodzielnego wykonywania świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych oraz w ramach realizacji zleceń lekarskich (kontynuacja leczenia) oraz prowadzenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, prosimy o wypełnienie ANKIETY.

Link do ankiety: LINK

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych